پیام دبیرکل حزب جمهوریت به مناسبت عید غدیر
اخبار, اخبار حزب, عمومی, کشوری, هدر

آیت الله دکتر رسول منتجب نیا، دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی، به مناسبت فرا رسیدن سالروز عیدغدیر، پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی حزب جمهوریت ایران اسلامی، متن این پیام به شرح زیراست: «بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله الذی جعل کمال دینه و تمام نعمته بولایه امیرالمومنین علی‌ بن ‌ابی طالب علیه‌السلام» عید غدیر […]

آیت الله دکتر رسول منتجب نیا، دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی، به مناسبت فرا رسیدن سالروز عیدغدیر، پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی حزب جمهوریت ایران اسلامی، متن این پیام به شرح زیراست:

«بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله الذی جعل کمال دینه و تمام نعمته بولایه امیرالمومنین علی‌ بن ‌ابی طالب علیه‌السلام»
عید غدیر از اعیاد بزرگ اسلامی است روزی که خالق منان دین خود را به اوج کمال رساند و نعمت ها و مواهب خود را تمام فرمود.
این عید بزرگ بر تمامی مسلمانان جهان به ویژه شما برادران و خواهران در حزب جمهوریت ایران اسلامی مبارک و شادی آفرین باد.
دوستان عزیز! خوب می‌دانید از اعمال پسندیده این روز اجرای
«عقد اخوت» بین مسلمانان است که یادآور ایجاد اخوت و برادرى میان مهاجران مکه و انصار مدینه توسط رسول مکرم اسلام (ص) است تا تمامى حقدها و کینه هاى جاهلیت و بخل ها و حسادت ها جاى خود را به محبت و دوستى و ایثار و فداکارى بسپارد و مردم با ایمان مدینه، خانه و کاشانه، زندگی و مال و ثروت خود را با مهاجران مکی به مشارکت گذارند؛«اذ کنتم أعداءً فألّف بین قلوبکم فأصبحتم بنعمته اخواناً».
آری! پیام غدیر خم، دوستى و محبت، صفا و صمیمیت، همدردى و غم خوارى، ایثار و فداکاری و خدمت صادقانه و بدون چشمداشت نسبت به آحاد ملت، خاصه محرومان، آسیب دیدگان، بیماران و در دام سیل، زلزله، کم‌آبی و فقر و تنگدستی قرارگرفتگان است و با دریافت این پیام رسا، من و شما، با عینیت بخشیدن به آن، می‌توانیم میزان ایمان و تأسى خود را به پیامبر رحمت للعالمین که «عزیزٌ علیه ما عنتّم»
است با شاقول آن پیام بسنجیم. از همه برادران و خواهرانم ملتمسانه می خواهم با اراده راسخ ،اندیشه ای نورانی، نیتی پاک و صادق، صبر و شکیبایی شایسته، عشق و امید به آینده‌ای درخشان و گام‌هایی مقاوم و استوار، به راه مستقیم خود که «راه خدا و مردم» است و امروز در فعالیت‌های مؤثر سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حزبی، متبلور است، ادامه دهید تا از «کمال دین و تمام نعمت الهی» به خوبی و شایستگی بهره مند شوید.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی
رسول منتجب‌نیا
١۴٠٠/۵/۵

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد