امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
منتجب نیا خطاب به مسئولین کشور:

ما دلسوزتان هستیم؛ نگذارید کار به آخر برسد


دبیرکل حزب جمهوریت گفت: مسأله حجاب و عفاف است كه بارها گفته ايم با بگير و ببند نمى شود اصلاح كرد. شما قبل از تصويب قانون حجاب و عفاف، گشت ارشاد راه انداخته ايد؛ به چه مجوزى چنين بى قانون كار مى كنيد؟ آقاى رادان شما به دستور چه كسى كار غير قانونى انجام داده ايد؟قانونى كه هنوز تصويب نشده و در پستو برده اند تا بررسى كنند، بعد شما با مردم اين طور برخورد مى كنيد كه تصاوير مختلفى كه منتشر شده نشان مى دهد اين همه خلاف شرع هاى فراوانى كه دارد انجام مى شود.
کد خبر: 1902
زمان انتشار: 31 اردیبهشت 1403 - 09:47 قبل از ظهر
آیت الله رسول منتجب نیا

به گزارش روابط عمومی حزب جمهوریت ایران اسلامی، جلسه شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی روز جمعه 28 اردیبهشت ماه به صورت حضوری و مجازی برگزار شد و اعضای حزب به بحث و تبادل نظر پیرامون وقایع جاری کشور و مسائل داخلی حزب پرداختند.

آیت الله رسول منتجب نیا، دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی در این جلسه اظهار داشت: این انتخابات ارزشمند نیست که بتوان به آن افتخار کرد. در اثر این انتخابات ضربه سنگینى به جمهوریت و بلکه به اسلامیت نظام وارد شد. بعضى آمار غلط مى دهند و مقایسه غلطى مى کنند حتى برخى مى گویند نظام ولایى نیازمند رأى نیست؛ آن هم کسى که منصب خود را از رأى مردم بدست آورده است! در حالى که قانون اساسى با رأى مردم تصویب شده، نظر امام هم این بود که میزان رأى ملت است، حتى رهبرى مى گوید آنها که نظام را هم قبول ندارند بیایند رأى بدهند. این طور برخوردها، فضاحت عملکرد شما را نمى تواند بپوشاند، بپذیرید که شکست خورده اید و مردم دست رد به سینه شما زده اند. میزان آراء باطله که مشخص است. همان آراى صحیح هم بسیار پایین بود. به هر حال این انتخابات جزو کمرنگ ترین و بى رونق ترین انتخابات بعد از انقلاب است و نباید به راحتى از این مسأله گذشت.

منتجب نیا افزود: مسئولان باید ارزیابى کنند که چرا این مردم که مردمى نیستند که نظام را دوست نداشته باشند، فاصله گرفته اند؟ چه اندیشه اى بوده که باعث شده مردم تا این میزان از نظامى که خود در آن سهم داشته اند و خود آن را بوجود آورده اند فاصله بگیرند؟باید به مسئولین گفت سیاستها را تغییر بدهید. این که چند نفر تصمیم بگیرند و بعد مردم را متهم کنند که اگر رأى ندهید فلانید و این که با کلمه عهد و پیمان بخواهید عملکرد خود را توجیه کنید، امر مضحکى است. من شرمم مى آید که بگویم مقام مسئول اجراى قانون در کشور بگوید در نظام ولایى، رأى مهم نیست؛ عهد مهم است! این تلاش مذبوحانه شما کار را به جایى رسانده که مردم فوج فوج دارند از نظام جمهورى اسلامى فاصله بگیرند. اگر کسى مى گوید با اپوزیسیون خارج باید متحد شویم چون شما همه راهها را بسته اید. راههاى اصلاح را باز بگذارید، با این روند هرگز موفق نخواهید شد و روز به روز فاصله شما با ملت بیشتر خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: نکته دیگر اقدامات ناعادلانه اى است که در قوه قضاییه در حال انجام است. آقاى اژه اى که شعار مى داد و حتى شنیده ام گاهى رسانه هاى دولتى صحبتهاى ایشان را سانسور هم مى کنند،باید بگویم آقاى اژه اى که شما رییس این قوه هستید؛ چه طور مى شود که پرونده هاى صدیقى و پناهیان کنار گذاشته مى شوند و حتى آقاى صدیقى مى آید و دوباره نماز جماعت مى خواند و آقاى پناهیان که بزرگترین جسارت را به پیامبر کرده مجازات نمى شوند و به شهر ها مى رود و حرف مى زند که حتى در سفرش به شهر تبریز روحانیون و طلاب با آن افتضاح او را هو کردند، در صورتى که در مورد جرم هایى به شدت پایینتر به سرعت و با شدیدترین شکل و حتى ناعادلانه افراد مجازات مى شوند؟ باید قوه قضائیه در مقابل چنین جرم هایى بایستد. حداقل پرونده تشکیل شود تا خاطیان مجازات شوند، در غیر اینصورت برخورد این قوه بسیار ناعادلانه است و نباید به سادگى از آن عبور کرد. همین طور پرونده هاى بابک زنجانى و تتلو که سالها گفته اید که خورده و برده اند و فاسدند و چنینند و چنان، اما حالا مى گویید که اموال را برگردانده و توبه کرده اند، همین طور تتلو ، اما چه طور می شود کسى که کمترین جرم را انجام مى دهد به سرعت و شدیدترین وجه مجازات مى شود، یا در مورد پرونده هاى شهردارى که بسیارى مسئولین شهردارى هستند که حاضرند شهادت بدهند که چه فسادهایى در حال انجام است و چه قراردادهایى که دارد بسته مى شود. در اسلام این قدر سفارش شده که نسبت به اعضاى خانواده خودتان، والدینتان و اقربینتان اگر کار خلافى انجام داده اند جلوى آن را بگیرید و مجازات کنید و نمى توانید نسبت به دیگران برخورد شدید داشته باشید اما به اطرافیان خود که یک بى آبرویى به این بزرگى کرده اند با اغماض برخورد کنید؛ این پرونده یک مسأله اى که باید به آن پرداخته شود.

وی در ادامه سخنان خویش با اشاره به طرح نور تصریح کرد: مسأله حجاب و عفاف است که بارها گفته ایم با بگیر و ببند نمى شود اصلاح کرد. شما قبل از تصویب قانون حجاب و عفاف، گشت ارشاد راه انداخته اید؛ به چه مجوزى چنین بى قانون کار مى کنید؟ آقاى رادان شما به دستور چه کسى کار غیر قانونى انجام داده اید؟قانونى که هنوز تصویب نشده و در پستو برده اند تا بررسى کنند، بعد شما با مردم این طور برخورد مى کنید که تصاویر مختلفى که منتشر شده نشان مى دهد این همه خلاف شرع هاى فراوانى که دارد انجام مى شود. والله! بالله! کارى که نیروى انتظامى انجام مى دهد از همه این ها منکرتر است، اینها نه منکر مى شناسند و نه معروف را. بگویید به دستور چه کسى این کارها را انجام مى دهید؟ این مسأله باید براى مردم روشن شود.ما بارها گفته ایم با زور نمى شود. مسأله حجاب و عفاف نیاز به هنر دارد، نیاز به علم و دانش دارد؛ چیزى که شماها ندارید. کسانى که بى هنر و ضعیفند ناچارند خلاف قانون کار کنند؛ کارى که الآن اسرائیل دارد مى کند، اگر قانون داشت و قانونى کار مى کرد که این طور جنایت نمى کرد. بروید از هنرمندان بپرسید. و از مسئولین بپرسید باید چه طور با هنرمندى و علم با این موضوع برخورد کرد، با بغل کردن و در ون انداختن که حجاب بوجود نمى آید.

منتجب نیا با اشاره به اعتراضات مردم افزود:  باید گفت به مسئولان اگر واقعاً اعتراض معترضان وارد است، به اعتراض و نظراتشان گوش کنید، اگر وارد نیست، بیایید رسماً اعلام کنید. مثلاً اردیبهشت ماه دارد تمام مى شود و افزایش حقوق بازنشستگان که بارها گفته شد، هنوز خبرى از آن نیست. با معترضان باید با زبان منطق و کلام صحیح سخن گفت. صحبتهاى معترضان را بشنوید. همین طور در مورد طلافروشان؛ اینها که دیگر گروه سیاسى نیستند، اینها کارد به استخوانشان رسیده. آن وقت شما چه کار کرده اید؟! مثلاً در مشهد بیش از هفتاد درصد طلافروشى ها را بسته و پلمپ کرده اید! اگر حرفشان حسابى است ترتیب اثر بدهید. اما شما مى خواهید در همه صحنه ها با زور وارد شوید.

مسأله دیگر مسأله سیستان و بلوچستان است که بارها گفته ایم نباید با آن برخورد امنیتى شود. یادتان هست در انتخابات ریاست جمهورى، ستاد رئیسى رفت با مولوى عبدالحمید ملاقات کرد و با حمایت اهل سنت بود که ایشان رأى آورد؛ حال چه شده که در مقابلتان قرار گرفته اند؟چه مسأله اى است که الآن تروریستها هم دارند به خوبى از آن استفاده مى کنند و طبیعى است که استفاده مى کنند. در یک کلام به جاى این که همیشه بر اتحاد و وحدت تأکید کنید هر روز دارید بر طبل اختلاف مى کوبید، حتى ممکن است عده اى از شما همین روزها بگویند اینها اهل عهد نیستند؛ اهل رأیند!
ما دلسوزتان هستیم؛ نگذارید کار به آخر برسد که ما هم نتوانیم از شماها دفاع کنیم، ما را دارید مأیوس مى کنید. در مورد جنایات و ترورها، این وزارت کشور در حال اجراى طرح عفاف و حجاب است، وزارت کشور نیست؛ وزارت امر به معروف و نهى از منکر است! آن هم وزارتى که مدافع امثال صدیقى و پناهیان است.

وی افزود: افزایش نرخ تورم که امسال دیگر کمرشکن شده؛ تا کى مى خواهید تغییر موضع ندهید؟ نمى توانید به گردن آمریکا و تحریم بگذارید؛ سیاست غلط افراد کارنابلد و مغرض دارد کار را به اینجا مى رساند، قیمت دلار را به اینجا مى رساند،قیمت سکه دارد باز هم افزایش پیدا مى کند؛ تا کجا مى خواهید پیش بروید که نظام را به بن بست برسانید؟ نمى دانم خبر از مردم دارید وقتى که در کاخ هایتان یا در خانه تان راحت نشسته اید؟ مردم مدام دارند رنج مى بینند و مدام غصه مى خورند.

دبیرکل حزب جمهوریت تصریح کرد: نکته دیگر هفتم خردادماه است و چند روز دیگر مجلس افتتاح مى شود و نمایندگانى که در این انتخابات سرد و بى رمق انتخاب شده اند، به هر حال مجلس شکل مى گیرد و نمایندگان به کارشان عمل مى کنند. من به عنوان یک فرد مجلسى که علاوه بر سه دوره نمایندگى، نظارت هم مى کنم باید بگویم که نمایندگان دوره یازدهم یک قدم براى مردم برنداشته اند حتى به تعبیر آقاى اژه اى، جلوى پاى مردم سنگ انداخته اند و مدام باندبازى مى کنند و این مجلس و عملکرد آن، لکه ننگى ایت که بر دامان مجلس انداخته اند و فسادهاى نمایندگان دوره یازدهم که بسیارند. مردم که اکثراً به شما راى نداده اند اما نکند از لحظه و ورود به مجلس به جان همدیگر بیفتید و شروع به هدر دادن بیت المال و وقت مردم کنید؛ به هر حال شما مسئولید و این فشارهایی که بر گرده مردم وارد شده را باید کم کنید. نمایندگان دوره یازدهم بناى آنها بر تضییع حقوق مردم بود. چهار سال هستید ، در این مدت براى مردم کار کنید، معلوم نیست دوره بعد باشید و تأیید صلاحیت بشوید. این تذکر را بپذیرید که تجربه ندارید، من تجربه طولانى دارم از مجلس. بر پیرامون سرنوشت برجام و تحریم هاى ظالمانه گزارش بدهید، نکند خبردار بشویم که شما که دست رد به سینه نخبگان و اندیشمندان زده اید و زیر زیر دارید براى خودتان کار مى کنید؛ با این برخوردهاى روسیه و چین که این کارها را علیه ایران کرده اند، رابطه با آنها را تا کى باید یک طرفه ادامه داد آن هم با قراردادهاى میلیاردى ! کار به جایى مى رسد که شهردار تهران هم قرارداد مى بندد و معلوم نیست این قراردادها براى ماشین برقى است یا کنترل کردن بیشتر مردم! از صافى و صداقت بگویید و کار کنید؛ خوبى چه بدى داشت که یک بار نکردید؟! مردم ولى نعمتتان هستند و شما خدمتگزار مردم هستید.

وی خاطرنشان ساخت: در مورد سیل که هر سال شاهدیم و خسارت بسیار وارد مى کند و بسیارى خانه ها و … را از بین مى برد لازم به توضیح است که خداوند آنچه مربوط به اوست انجام داده و مى دهد، اما ما نمى توانیم از آن استفاده کنیم!مسئولین سیستان بلوچستان مى گویند آبهایى که نازل مى شود فرومى رود و به سمت کشورهاى همسایه جارى مى شود! آن مسئولى که دستگیر شد چه شد؟ شما باید دنبال این باشید که بتوانید استانهاى را مشروب کنید. این مردم چه گناهى کرده اند که باید این مشکل را پیدا کنند؟ چرا عرضه ندارید ؟چرا اقتصاددانان اعلام خطر کرده اند ؟

منتجب نیا در پایان سخنان خود با اشاره به حمله اسرائیل به رفح گفت: در مورد غزه که مردم آنجا بیش از گذشته با ورود اسراییل به رفح و لشکرکشى اسرائیل به آن، وضع بدترى پیدا کرده اند. البته فلسطین را به عنوان عضو شوراى امنیت شناخته اند اقدام خوبى است و باید چنین اقدامات حمایتی در سطح وسیعتری از فلسطین صورت پذیرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *