امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

سیستمی که ریگی را در آسمان شکار می‌کند، چرا عاملان مسمومیت دانش آموزان را دستگیر نمی‌کند؟


سیستمی که ریگی را در آسمان شکار می‌کند، چرا عاملان مسمومیت دانش آموزان را دستگیر نمی‌کند؟
کد خبر: 1434
زمان انتشار: 15 اسفند 1401 - 10:10 قبل از ظهر

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا فعال سیاسی اصلاح‌طلب و دبیرکل حزب جمهوریت با اشاره به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر به رویداد۲۴ می‌گوید: جریانی که دست به اینکار می‌زنند تفکر و اندیشه‌ای دارند که به نام غیرتمندی دفاع از حجاب، ظهور و بروز پیدا می‌کند. قبل از پیروزی انقلاب هم این اندیشه در میان جمعی از متجحران مذهبی وجود داشت که می‌گفتند دختران نباید سواد داشته باشند چرا که خطر دارد. این تفکر در میان خشکه‌مقدس‌ها بسیار وجود داشت و اکنون هم وجود دارد.

رسوبات تفکر خشکه‌مذهب‌ها رواج پیدا کرده است

منتجب‌نیا می‌گوید: پس از انقلاب امام خمینی با این تفکر مقابله کرد. یادم می‌آید همان زمان عده‌ای می‌گفتند صدای زنان را مردان نامحرم نباید بشنود و اگر زنی می‌خواهد با مرد نامحرم صحبت کند، باید ریگی زیر زبانش بگذارد که صدایش مهیج نباشد. اما همان زمان‌ها امام زنان را به تظاهرات و مبارزه دعوت می‌کرد و بار‌ها اعلام کرد که نقش زنان در انقلاب بیشتر از مردان بوده است.

دبیرکل حزب جمهوریت می‌گوید: ابتدای انقلاب زمانی که آقای ناطق‌نوری وزیر کشور بود، بخشی از تندروها با زنانی که به اصطلاح بدحجاب بودند برخورد کرده بودند و آن‌ها را مورد توهین قرار داده بودند. زمانی که خبر به امام رسید، به آقای ناطق دستور دادند که با این افراد برخورد کنند اما متاسفانه رسوبات این دیدگاه‌های خشکه‌مذهبی‌ها همچنان رواج پیدا کرد و ریشه دواند.

برخی آقایان خشونت را تئوریزه کردند

او توضیح می‌دهد: برخی آقایان خشونت را تئوریزه کردند و رسما گفتند در اسلام خشونت‌طلبی داریم. حتی مناظره‌ای برگزار شد که رسما اعلام کردند در اسلام خشونت وجود دارد و دروغ است که می‌گویند نیست. خاطرم هست فردی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کرد، قبلا روی منبر رفته بود و دکتر شریعتی را تکفیر کرد و گفت او فاسد است و حاضرم خودم کفن بپوشم و در راه مبارزه با شریعتی کشته شوم و یقین دارم که شهید می‌شوم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: ما بار‌ها هشدار دادیم که جلوی این طیف و اندیشه گرفته شود، چون روزی علیه خودتان هم بلند می‌شوند. مثلا یک مداح در ماه رمضان روی منبر تهمت زنازادگی به آقایان هاشمی و خاتمی داد، اما احدی با او برخورد نکرد. وقتی برخورد نمی‌شود این افراطی‌گری و ارتجاع در جامعه ما روز به روز گسترش پیدا کرد که یکی از مظاهرش هم همین مسموم کردن دختران دانش‌آموز است.

منتجب‌نیا می‌گوید: طالبان با آن سوابق و اندیشه منحطی که دارد، این کار را نکرد و تنها گفت دختران حق درس خواندن ندارند، نه اینکه برود دختران مردم را مسموم کند و به آن‌ها آسیب برساند. اگر جلوی این‌ها را نگیرید، عواقبش دامن خودتان را هم می‌گیرد.

سیستم اطلاعاتی که عبدالمالک ریگی را در آسمان شکار می‌کند، چرا نمی‌تواند این افراد را دستگیر نمی‌کند؟

دبیرکل حزب جمهوریت این سوال را مطرح کرده که «چرا با جریانی که دختران را مسموم می‌کنند برخورد نمی‌کنند؟» می‌گوید: سیستم اطلاعاتی که ظرف چند ساعت قاتل را می‌گیرند و سریعا اعدامش می‌کنند، سیستمی که عبدالمالک ریگی را در آسمان شکار می‌کند، چرا نمی‌تواند این افراد را دستگیر نمی‌کند؟ در جریان اعتراضات، هزاران نفر بازداشت شدند و برخی به سرعت احکام اجرا شد، پس حالا هم می‌توانید این افراد را سریع بازداشت کنید.

منتجب‌نیا می‌گوید: قبل از اینکه جنایت آنقدر بزرگ شود که ذره‌ای آبرو و حیثیت برای اسلام نگذارد، برخورد کنید. این‌ها چه سودی برای حکومت دارند؟ افرادی که به دختران رحم نمی‌کند، چه نفعی دارند؟ از آقای اژه‌ای درخواست دارم نگذارد کشورمان محل جولان این تفکرات شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *