رئیس حزب جمهوریت ایران اسلامی استان خوزستان، درخصوص انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر و روستا اطلاعیه ای صادر کرده است و در آن ضمن دعوت از نخبگان برای ثبت نام در انتخابات، از نهادهای مسئول خواسته تا امکان حضور همه سلایق و دیدگاه ها را فراهم کنند.
به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی حزب جمهوریت ایران اسلامی، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
«بسمه تعالی»
مردم شریف استان خوزستان
باسلام و احترام
همانگونه که مستحضرید موعد ثبت نام انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ اسفندماه آغاز گردیده و تا پایان وقت اداری سه شنبه ۲۶ اسفندماه ادامه دارد.
نهاد شورا بعنوان پارلمان محلی ، نهادی اثرگذار در مسیر جلب رضایتمندی شهروندان ، اداره امور شهر ، ارائه خدمات عمومی و برگرفته از نظرات مردم است که بواسطه ارتباط مستقیم شهرداری‌ها با شهروندان در تحولات اجتماعی فرهنگی و عمرانی شهر اهمیت و تاثیر فراوان دارد.
قطعا انتخاب افراد شایسته ، دارای برنامه و آشنا با مشکلات شهری و برآمده از متن مردم، موجب افزایش اعتماد جامعه و همراهی بیشتر آنان در ساختن شهری سالم ، پاک و ایمن خواهد شد.
بر همین اساس در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، در فصل هفتم و از بند۱۰۰ تا ۱۰۶ به این امر مهم پرداخته شده است.همچنانکه در آیات قران کریم و احادیث ائمه معصومین (سلام الله علیها) به لزوم مشورت حاکمان و امرا با مردم و شنیدن نظراتشان تاکید شده است.
درسالهای اخیر و بواسطه برخی مشکلات و رخدادهای تاسف‌بار ، دشمنان قسم خورده ایران اسلامی درصدد ایجاد فضای ناامیدی و رویگردانی از صندوق های رای نزد مردم و مشارکت پایین در انتخاباتهای پیش رو در سال ۱۴۰۰هستند. لیکن با توجه به تاکیدات مهم و راهگشای رهبر معظم انقلاب در هفته های اخیر مبنی بر مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخاباتهای آتی ، امید است با هوشیاری و مساعدت همه دستگاههای ذیربط در برگزاری انتخابات شاهد فضایی رقابتی وپر رونق باشیم .
برهمین اساس حزب جمهوریت ایران اسلامی منطقه خوزستان با تقدیر از تلاشهای مجریان ، ناظران و همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که با فراهم آوردن شرایط ثبت نام داوطلبان این دوره از انتخابات با روش‌های نوین و غیرحضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، بدینوسیله از عموم نخبگان و کارشناسان توانمند و دارای صلاحیت دعوت می نماید فرصت باقیمانده برای ثبت نام را غنیمت شمرده و با حضور در این مرحله از انتخابات، به آبادانی و توسعه هرچه بیشتر شهر و روستای خود کمک و شرایط حضور بیشتر آحاد مردم از سلایق و قومیت های مختلف را فراهم نمایند.
همچنین امید است که نهادهای مسئول در امر برگزاری و نظارت نیز با درک شرایط حساس کنونی کشور زمینه حضور همه سلایق و دیدگاههای فکری معتقد به نظام را در این انتخابات فراهم نموده و فرمایشات امیدآفرین رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کارخویش قرار دهند.
سید مجید مروج
رئیس حزب جمهوریت ایران اسلامی در استان خوزستان
۲۲ اسفندماه ۹۹
اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد